Zeman: Prezidentský souboj bude soubojem mezi kandidátem levice a pravice

Miloš Zeman poděkoval svému týmu a vyzval své voliče, aby ho podpořili i v 2. kole prezidentské volby. „Protože v druhém kole začíná vše od nuly a hlasy z prvního kola se nepřenášejí,“ řekl. Protikandidáta Karla Schwarzenberga označil ve svém projevu za politika odpovědného za Nečasovu vládu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát Miloš Zeman odevzdal svůj hlas v první přímé prezidentské volbě | Foto: ČTK

Miloš Zeman také poblahopřál Karlu Schwarzenbergovi k druhému místu a reagoval na jeho slova z tiskové konference, kde ho ministr zahraničí označil za 'muže minulosti'.

„V posledních deseti letech zcela určitě ne, protože jsem byl mimo politiku, a v předchozích pěti letech zde byla stabilní vláda založená na dohodě dvou nejsilnějších stran, která vyvedla tuto zemi z krize,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projev Miloše Zemana

Karla Schwarzenberga Zeman pak označil za 'muže přítomnosti', který má podle něj odpovědnost za současnou Nečasovu vládu. „Pana Schwarzenberga pokládám za muže přítomnosti. Muže, který jako ministr a druhý muž této vlády hlasoval pro zvýšení daní na potraviny a léky, pro důchodovou reformu a církevní restituce. Ano, pan Schwarzenberg je mužem přítomnosti,“ poznamenal.

Podle Zemana se i dnes potvrzuje, že prezidentský souboj bude soubojem mezi kandidátem levice a pravice, podobně jako ve Francii, kde zvítězil socialista François Hollande. „A nikdo z nás se nemůže vyvinit ze své odpovědnosti jak za minulost, tak za přítomnost,“ uvedl.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme