Zeman: Prezidentský souboj bude soubojem mezi kandidátem levice a pravice

Miloš Zeman poděkoval svému týmu a vyzval své voliče, aby ho podpořili i v 2. kole prezidentské volby. „Protože v druhém kole začíná vše od nuly a hlasy z prvního kola se nepřenášejí,“ řekl. Protikandidáta Karla Schwarzenberga označil ve svém projevu za politika odpovědného za Nečasovu vládu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát Miloš Zeman odevzdal svůj hlas v první přímé prezidentské volbě | Zdroj: ČTK

Miloš Zeman také poblahopřál Karlu Schwarzenbergovi k druhému místu a reagoval na jeho slova z tiskové konference, kde ho ministr zahraničí označil za 'muže minulosti'.

„V posledních deseti letech zcela určitě ne, protože jsem byl mimo politiku, a v předchozích pěti letech zde byla stabilní vláda založená na dohodě dvou nejsilnějších stran, která vyvedla tuto zemi z krize,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projev Miloše Zemana

Karla Schwarzenberga Zeman pak označil za 'muže přítomnosti', který má podle něj odpovědnost za současnou Nečasovu vládu. „Pana Schwarzenberga pokládám za muže přítomnosti. Muže, který jako ministr a druhý muž této vlády hlasoval pro zvýšení daní na potraviny a léky, pro důchodovou reformu a církevní restituce. Ano, pan Schwarzenberg je mužem přítomnosti,“ poznamenal.

Podle Zemana se i dnes potvrzuje, že prezidentský souboj bude soubojem mezi kandidátem levice a pravice, podobně jako ve Francii, kde zvítězil socialista François Hollande. „A nikdo z nás se nemůže vyvinit ze své odpovědnosti jak za minulost, tak za přítomnost,“ uvedl.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme