Zeman s Klausem se dohodli na urychleném přijetí garancí ČSA

Na urychleném přijetí zákona o vládních garancích za pojištění leteckých společností se na večerním jednání shodli premiér Miloš Zeman s předsedou sněmovny Václavem Klausem. Dohodli se také na případných změnách v legislativním programu dolní komory parlamentu, které souvisejí se situací po odvetných útocích spojenců na základny teroristů v Afghanistánu. Václav Klaus připustil, že poslanci jeho strany budou i jinak pohlížet na vládní návrh státního rozpočtu pro příští rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Miloš Zeman s předsedou sněmovny Václav Klaus se na jednání shodli, že vláda a poslanecká sněmovna by v této době měly spolu intenzivněji komunikovat a více spolupracovat. "Jsme si vědomi toho, že situace vyžaduje novou formu spolupráce vlády a parlamentu i jinou formu spolupráce vlády a opozice," prohlásil Klaus. To však podle něj v žádném případě neznamená, že se s premiérem Zemanem dohodli na schválení předloženého návrhu státního rozpočtu.

Podle šéfa kabinetu se mluvilo i o některých konkrétních krocích. "Je velmi dobré, aby parlament urychleně projednal návrh zákona, který se týká vládní garance za pojištění Českých aerolinií, ve zrychleném čtení. Hovořili jsme i o tom, že si znovu projdeme legislativní program, a že budeme hledat maximálně možnou míru shody v této oblasti," uvedl Zeman.

Aleš Heřmánek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme