Zeman s Klausem se dohodli na urychleném přijetí garancí ČSA

Na urychleném přijetí zákona o vládních garancích za pojištění leteckých společností se na večerním jednání shodli premiér Miloš Zeman s předsedou sněmovny Václavem Klausem. Dohodli se také na případných změnách v legislativním programu dolní komory parlamentu, které souvisejí se situací po odvetných útocích spojenců na základny teroristů v Afghanistánu. Václav Klaus připustil, že poslanci jeho strany budou i jinak pohlížet na vládní návrh státního rozpočtu pro příští rok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Miloš Zeman s předsedou sněmovny Václav Klaus se na jednání shodli, že vláda a poslanecká sněmovna by v této době měly spolu intenzivněji komunikovat a více spolupracovat. "Jsme si vědomi toho, že situace vyžaduje novou formu spolupráce vlády a parlamentu i jinou formu spolupráce vlády a opozice," prohlásil Klaus. To však podle něj v žádném případě neznamená, že se s premiérem Zemanem dohodli na schválení předloženého návrhu státního rozpočtu.

Podle šéfa kabinetu se mluvilo i o některých konkrétních krocích. "Je velmi dobré, aby parlament urychleně projednal návrh zákona, který se týká vládní garance za pojištění Českých aerolinií, ve zrychleném čtení. Hovořili jsme i o tom, že si znovu projdeme legislativní program, a že budeme hledat maximálně možnou míru shody v této oblasti," uvedl Zeman.

Aleš Heřmánek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme