Zeman se musí omluvit odborářům z Nové huti

Bývalý premiér Miloš Zeman se musí omluvit za urážku odborářů ostravské Nové huti. Dnes o tom rozhodl pražský soud. Zeman před více než dvěma lety označil na tiskové konferenci čtveřici odborářů podniku za kolaboranty, kteří přihlíželi tunelování největší české ocelárny. Soud rozhodl o tom, že expremiér musí odborářům poslat omluvné dopisy. V nich vezme zpět výroky, které jsou podle verdiktu soudu hrubě urážlivé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Úřad vlády ČR

Odborový předák Nové huti Werner Stuchlík, kterého jsme zastihli na cestě z Prahy do Ostravy, je s výrokem soudu spokojen. "My jsme neustále věřili v to, že žijeme v právním státě, a ukázalo se, že opravdu právní stát existuje pro všechny stejně. Bez ohledu na to, jestli je někdo premiér, prezient anebo obyčejný zametač. Takže podle toho my se řídíme tak tomu jsme rádi."

Zatím není jasné, zda se Miloš Zeman, který se ani dnes k soudu nedostavil, proti rozsudku odvolá. Jeho advokát tuto možnost nevyloučil.

Markéta Kaclová, Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme