Zeman se rozhodl kandidovat ve volbách proti Paroubkovi

Miloš Zeman se rozhodl kandidovat v jarních volbách do Poslanecké sněmovny. Bývalý premiér povede ústeckou kandidátku své nové Strany práv občanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Marián Vojtek

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí strany Eduard Zeman, ke změně rozhodnutí vedlo Miloše Zemana mimo jiné vyjádření předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, který jeho původní odhodlání nekandidovat označil za zbabělost. Do volebního boje v Ústeckém kraji tak půjde právě proti Paroubkovi.

"V uplynulém týdnu vyzvaly všechny krajské organizace Miloše Zemana, aby se postavil jako lídr do čela kandidátky. Včera bylo shromáždění Severočechů, kteří přijali usnesení, že by bylo nejvhodnější, aby kandidoval u nich, a Miloš Zeman to také potvrdil. Zároveň jako další důvod uvedl to, že ho Jiří Paroubek nazval zbabělce, když nechce kandidovat," vysvětlil nluvčí.

Expremiér a bývalý předseda ČSSD letos ohlásil návrat do politiky, když stanul v čele přípravného výboru vznikající Strany práv občanů. Stranu založili Zemanovi příznivci, mezi kterými je řada ministrů jeho někdejší vlády. Kandidáty do jarních voleb by měly vybrat v lednu a v únoru krajské konference nové strany.

Miloš Zeman už dříve prohlásil, že by za úspěch považoval, kdyby se jeho strana dostala do parlamentu. Tvrdil také, že Strana práv občanů bude levicovým proevropským subjektem a chce podporovat prvky přímé demokracie, například přímou volbu starostů, hejtmanů a prezidenta.

Martin Hromádka, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme