Zeman se s VV shodl na posílení NKÚ i stížnosti na církevní restituce

Miloš Zeman se shodne s Věcmi veřejnými na rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu i na tom, že je potřeba přezkoumat ústavnost církevních restitucích. Po schůzce s budoucí hlavou státu to řekla místopředsedkyně strany Kateřina Klasnová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředsedkyně Věcí veřejných Kateřina Klasnová před setkáním s Milošem Zemanem | Zdroj: ČTK

„Vyslovil politování, že právě levicový Senát zamítl rozšíření pravomocí NKÚ. Vyslovil naději, že doufá, že se podaří prosadit znovu ústavní změnu i prováděcí zákon,“ řekla Klasnová Českému rozhlasu po schůzce se Zemanem.

Miloš Zeman prý také ocenil, že Věci veřejné podaly ústavní stížnost na církevní restituce. „Kvitoval skutečně s potěšením, že jsme podali ústavní stížnost. My jsme vyrovnání s církvemi projednávali, ještě když jsme byli v koalici,“ přiznává Klasnová.

„Nicméně samotný zákon, jak byl předložen, byl špatně. Navíc tam nebyly dodrženy určité parametry, které jsme chtěli, o transparentním vydávání majetku. Paragrafové znění je velmi špatné,“ míní místopředsedkyně Věcí veřejných.

Schůzka s Kateřinou Klasnovou je další ze série setkání s vedoucími představiteli politické scény, které si Zeman naplánoval hned po svém zvolení. Odpoledne ho čeká ještě jednání s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem.

Květa Moravcová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme