Zeman se sešel s Haškem dřív než s předsedou ČSSD Sobotkou

Nastupující prezident Miloš Zeman se dnes setkal s Michalem Haškem. Schůzka s místopředsedou ČSSD se konala ještě před jednáním se stranickým předsedou Bohuslavem Sobotkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nastupující prezident Miloš Zeman přichází do své kanceláře v Loretánské ulici v Praze

Nastupující prezident Miloš Zeman přichází do své kanceláře v Loretánské ulici v Praze | Zdroj: ČTK

Jihomoravský hejtman dorazil do Zemanovy kanceláře v Loretánské ulici ve tři hodiny odpoledne.

Už před schůzkou avizoval, že s ním chce Zeman mluvit především o spolupráci s kraji, nikoli o situaci v ČSSD, a potvrdil to i po jednání. Zeman podle jeho slov usiluje o vybudování sítě kontaktů v jednotlivých krajích.

Přiznal však zároveň, že rozhovor se přece jen stočil k politické situaci. „Velmi krátce jsme se dotkli obecné politické situace v zemi. Diskutovali jsme témata, jako je čerpání evropských fondů ve vztahu k sociální demokracii,“ dodal Hašek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor s Michalem Haškem, místopředsedou ČSSD a hejtmanem Jihomoravského kraje, a Jaroslavem Foldynou, poslancem za ČSSD

S novou hlavou státu se Hašek potkal dřív než jeho stranický šéf. Sobotku přijal Zeman až dnes v podvečer. Šéf ČSSD pozval novopečeného prezidenta na stranický sjezd a Zeman to přijal.

Sobotka označil schůzku se Zemanem za setkání voliče a jeho nového prezidenta. Mluvit se Zemanem chtěl především o politické agendě.

Někteří sociální demokraté s napětím čekají, zda a jak bude nový prezident promlouvat do dění v jednotlivých politických stranách, především tedy levicových.

Za určitý náznak lze považovat skutečnost, že se Zeman sešel hned se třemi místopředsedy ČSSD, k nimž má názorově blízko, ještě před jednáním se Sobotkou.

„Prezident mě ujistil, že ve svém projevu na sjezdu vystoupí velmi státnicky. Nemyslím si, že bychom měli očekávat nějaké vměšování se do vnitřních záležitostí ČSSD,“ komentoval to Hašek.

Podle sociálnědemokratického poslance Jaroslava Foldyny, který patří do okruhu blízkých kontaktů Zemana v ČSSD, sice obavy z toho, že se Zeman bude snažit podkopávat pozici předsedy, ve straně panují, nejsou ale nijak výrazné.

„Asi bych lhal, kdyby se o tom nemluvilo, není to ale nic podstatného,“ prohlásil Foldyna a dodal, že naopak spojenec v podobě Zemana na Hradě je pro ČSSD výhodou."Některá témata můžeme ještě lépe rozvíjet a můžou být více alternativní než doposud," dodal.

Martina Spěváčková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme