Zeman se sešel s provozovateli Klokánků. Věnoval jim šek na tři miliony

Prezident Miloš Zeman podpořil Fond ohrožených dětí. Provozovateli Klokánků, tedy zařízením, které se stará o děti v tísni, věnoval přes tři miliony korun z fondu na splácení státního dluhu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman

Miloš Zeman | Foto: David Sedlecký, Wikimedia Commons CC-BY-3.0

Zeman zároveň poděkoval dárcům, ale i správcům prezidentského fondu. „Žádný z nich si nevzal ani korunu odměny. Režie je u nás naprosto nulová, veškeré vybrané prostředky byly věnovány na Fond ohrožených dětí,“ prohlásil.

Zeman Klokánky podpořil už loni. Tehdy organizaci věnoval z prezidentského fondu dva a půl milionu korun.

23 let českého hospodaření: přebytkový byl Klaus, Zeman-premiér v minusu

Číst článek

Podle šéfa fondu ohrožených dětí Jana Vaňka organizace využije peníze na provoz a vánoční dárky pro děti.

Klokánkům hrozilo kvůli dluhům fondu zrušení. Prezident Miloš Zeman se proto loni rozhodl, že peníze z fondu na splácení státního dluhu půjdou právě na tato zařízení, a to poté, co vláda zamítla organizaci mimořádnou dvacetimilionovou dotaci.

Zhruba před rokem a půl fond dlužil přes 120 milionů korun. Teď je to podle Vaňka 65 milionů korun, kam spadají hlavně dlouhodobé závazky, jako jsou hypotéky nebo úvěry.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme