Zeman se setkal s americkým velvyslancem Eisenem. Probírali dostavbu Temelína

Hlavní témata schůzky nastupujícího prezidenta Miloše Zemana a amerického velvyslance Normana Eisena byla bezpečnostní politika a ekonomické vztahy Spojených států a Česka. Mluvili spolu o spolupráci v NATO, boji proti terorismu v Afghánistánu, ale i o dostavbě Temelína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový americký velvyslanec Norman Eisen | Foto: Filip Jandourek

O dostavbu Temelína se vedle česko-ruského konsorcia MIR.1200 uchází i americký Westinghouse.

Eisen po schůzce řekl, že Zeman byl vždy velkým přítelem Spojených států. Zdůraznil také, že USA jsou největším investorem z neevropských zemích v Česku.

„Nově zvolený prezident Zeman je velmi nakloněn dalšímu rozvíjení ekonomické spolupráce mezi Českem a USA a také vytváření nových pracovních míst. Takže jsme mluvili o tom, jak toho společně můžeme dosáhnout. A samozřejmě jsme se také dostali k Temelínu, protože tady by se mohla rýsovat další možná spolupráce mezi oběma zeměmi. Také jsme se bavili o hodnotách, které jsou pro Spojené státy a Česko stejně důležité, na prvním místě je to demokracie,“ řekl Eisen.

Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme