Zeman se Sobotkou řešili možnost vyslání polní nemocnice do Jordánska. Jednat se bude dál

Prezident Miloš Zeman se dnes na Pražském hradě sešel s premiérem Bohuslavem Sobotkou z ČSSD a dalšími politiky. Mluvili mimo jiné o možnosti vyslání polní nemocnice do Jordánska. Shodu ale zatím nenašli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman

Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek

Zeman se domnívá, že vyslání polní nemocnice do Jordánska by bylo účinnou pomocí syrským uprchlíkům v oblasti jejich původu. Většina vysoce postavených českých politiků totiž odmítá povinné kvóty pro přijímání uprchlíků, které navrhuje Evropská unie.

„Tady jde přece o to pomoci lidem, kteří trpí v důsledku válečných konfliktů. Důležité je pomáhat na místě, to znamená přijít s nějakým konkrétním vkladem. Polní nemocnice je opravdu konkrétním vkladem, který by mohl napomoci k vyřešení celé situace, která se velmi dynamicky vyvíjí každý den,“ vysvětlil ještě před jednáním hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Shodu s prezidentem ale politici dnes nenašli, řekl po jednání premiér Sobotka. O možném vyslání české polní nemocnice do Jordánska se tak bude dál jednat.

„Během měsíce července by se sešli prezident a ministr obrany a prodiskutovali by technické podmínky, které se týkají tohoto problému. Jsou na to různé názory. Já osobně se domnívám, že bychom mohli najít i nějaké efektivnější formy podpory v oblasti zdravotnictví. Vyslání vojenské polní nemocnice je přeci jen rozsáhlá logistická operace, která s sebou nese poměrně velké náklady,“ dodal Sobotka.

Ministr obrany Martin Stropnický z hnutí ANO již dříve uvedl, že česká polní nemocnice v Jordánsku není ideální řešení. Říká, že by bylo lepší, aby tam pomáhali civilní lékaři, a že jordánská armáda má svoje polní zdravotnická zařízení.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme