Zeman se v Chrudimi setkal s výsadkáři a válečnými veterány

Prezident Miloš Zeman pokračuje v návštěvě Pardubického kraje. Dnes navštívil výsadkáře a válečné veterány v Chrudimi, setkal se i se zástupci města a občany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na návštěvě Pardubického kraje. V Chrudimi se setkal s vojáky ze 43. výsadkového prapor | Zdroj: ČTK

Vojáci si pro prezidenta Miloše Zemana připravili ukázky výzbroje i výcviku. Do akce se dostalo útočné družstvo vyzbrojené slepou municí a kasárny se tak změnily na cvičné bojiště.

Návštěva chrudimských výsadkářů je logický krok. Právě tady totiž sloužily čtyři z pěti obětí loňského atentátu v Afghánistánu. Vojáci, které Zeman vyznamenal medailí za hrdinství v boji.

Prezident mimo jiné prohlásil, že by armáda měla získat více peněz pro složky, které bojují s terorismem.

Armáda by měla podle Zemana proti teroristům bojovat ničením jejich výcvikových táborů

Číst článek

Zeman se pak přesunul do chrudimského muzea, kde v besedě hovořil s lidmi. Sál byl téměř plný, odhadem dorazilo zhruba 250 lidí.

Na setkání s lidmi v Chrudimi a Hlinsku kromě regionálních témat přišla také řeč na kontroverzní témata – protest s červenými kartami, bezpečnostní prověrku kancléře Vratislava Mynáře a také punkovou skupinu Pussy Riot, kterou prezident znovu označil za pornografickou.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme