Prezident Zeman zahájil nový školní rok v Lánech. Připomenul slova Komenského

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek spolu s manželkou Ivanou v Lánech zahájil školní rok. Žákům připomněl slova Jana Amose Komenského, že škola má být hrou. Při proslovu před školní budovou ocenil také lánskou tradici, podle níž jsou deváťáci patrony prvňáčků.

Lány Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman spolu s manželkou Ivanou přivítali prvňáčky v lánské Základní škole Charlotty Garrigue Masarykové

Prezident Miloš Zeman spolu s manželkou Ivanou přivítali prvňáčky v lánské Základní škole Charlotty Garrigue Masarykové | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

„Byl bych hrozně rád, kdyby se tento zvyk rozšířil i do dalších škol, protože my bychom se měli naučit chránit ty, kdo začínají, kdo jsou mladší, kdo jsou tím pádem i slabší,“ řekl Zeman. Některé školy v zemi obdobná patronství už praktikují.

České školy jsou na výuku ukrajinských žáků dobře připraveny, řekl Fiala. Kolik jich nastoupí, není jisté

Číst článek

Po slavnostním přivítání 28 prvňáků, které do školních lavic doprovodí žáci devátého ročníku, měl krátký proslov starosta Lán Karel Sklenička. Děti v Lánech podle něj přibývají, proto obec chystá na příští rok projekt nástavby. „Škola by měla dostat dvě nové třídy,“ uvedl starosta.

Zeman pak stejně jako starosta vítal prvňáky ve své funkci naposledy. Jako prezident byl ve čtvrtek na zahájení školního roku v Základní škole Charlotty Garrigue Masarykové v Lánech podruhé, před osmi lety vítal do lavic právě současné deváťáky.

Žáky prvního ročníku Zeman upozornil, že nejen škola je hrou. „A až tu hru dokončíte, tak přijde nová a trochu složitější hra, která se jmenuje život. A přál bych vám, abyste jak ve školní, tak v životní hře úplně uspěli,“ doplnil prezident.

Obavy o soukromí dětí. Zahraniční úřady zakazují školám služby od Googlu a Microsoftu, Česko tápe

Číst článek

Zeman také zavzpomínal na spolupráci se starostou. „Jednou jsme se pohádali kvůli tomu, jak má potok vytékat z Lánského parku,“ připomněl prezident. Dodal, že nakonec se dohodli a potok byl obnoven. I po skončení svého mandátu bude Zeman občanem Lán a těší se na další spolupráci, řekl při čtvrtečním zahájení školního roku.

Manželka prezidenta prvňáčkům popřála, aby se jim ve škole líbilo, aby si našli kamarády, a předala jim sladkosti.

Celkem se na nádvoří školy sešlo několik stovek dětí a rodičů. Každý z prvňáků dostal květinu a přivítala je jejich třídní učitelka Simona Blechová i ředitelka školy Iveta Vrabcová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme