Zeman stále ještě jako host zamíří na Hrad za Klausem, později se setká s Nečasem

Nově zvolený prezident Miloš Zeman se na Hradě stále ještě v roli hosta setká s dosluhující hlavou státu Václavem Klausem. V podvečer ho pak čeká schůzka s premiérem Petrem Nečasem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Zdroj: ČTK

První ze dvou ostře sledovaných setkání se odehraje dvě hodiny po poledni. O několik hodin později pak Zeman ve své kanceláři v Loretánské ulici přijme předsedu ODS a šéfa vlády Petra Nečase.

Klaus v rámci předvolebního boje opakovaně podpořil Zemana. Během úterní schůzky by politici mohli probrat převzetí úřadu a přípravu inaugurace ale i řadu jiných témat, jak naznačil šéf Strany práv občanů Zemanovci Vratislav Mynář.

„Už nějakou dobu se znají a jak já říkám, trošku vulgárně a moc se za to omlouvám, tihle velcí kluci si samozřejmě témata určitě najdou. Není dopředu dáno žádné téma,“ řekl Mynař.

Přehrát

00:00 / 00:00

Témata schůzek, které čekají Zemana, shrnula redaktorka ČRo Martina Spěváčková

Politici by se mohli dotknout mimo jiné i Zemanova záměru vyvěsit na Hradě vlajku Evropské unie, kterou Klaus po celou dobu svého úřadování odmítal.

V jiném duchu se zřejmě ponese Zemanovo setkání s předsedou vlády Petrem Nečasem. Jeho vládu nově zvolený prezident několikrát ostře kritizoval.

Bezprostředně po svém vítězství Zeman dokonce řekl, že vidí jako nejlepší řešení předčasné volby. Ani jeden z nich nechtěl předem schůzku komentovat. Nečas už ale dřív řekl, že věří ve standardní spolupráci.

Po Zemanově vítězství se do jeho strany hrnou noví členové

Číst článek

„Pan zvolený prezident Miloš Zeman je standardní politik, který se pohybuje na standardním politickém hřišti. Z tohoto pohledu nepochybuji o tom, že bude ctít ústavní pořádek,“ prohlásil Nečas.

Zeman se během týdne chce sejít i s dalšími lídry parlamentních stran. Na seznamu pozvaných ale chybí vládní liberální demokraté Karolíny Peake. Podle Zemana neprošli volbami, a nejsou tak legitimní stranou.

Martina Spěváčková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme