Zeman trvá na svých výrocích o sudetských Němcích

Premiér Miloš Zeman trvá na svých výrocích o sudetských Němcích. Předseda české vlády o nich před časem hovořil jako o vlastizrádcích a Hitlerově páté koloně, za což si zasloužil kritiku na domácí i zahraniční polické scéně. V dnešním diskusním pořadu televize Prima Zeman zdůraznil, že rozhodně nechtěl svalovat kolektivní vinu na všechny sudetské Němce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman | Foto: René Volfík
Přehrát

00:00 / 00:00

Miloš Zeman: Mám dva argumenty

Pro svá prohlášení měl však dva jasné argumenty: "V komunálních volbách na jaře 1938 90 procent sudetských Němců volilo sudetoněmeckou stranu Konrada Henleina. Argument číslo dvě vychází z prohlášení Konrada Henleina, které učinil ve Vídni v roce 1942, kde říká, že sudetští Němci v dohodě s vůdcem Velkoněmecké říše učinili vše, aby rozbili Československo. Těch 90 procent znamená, že minimálně 10 procent sudetských Němců bylo proti nacistickému režimu a já jsem vždy odmítal kolektivní vinu."

Markéta Kaclová, TV Prima, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme