Zeman věří v úspěch SPOZ, varoval před jejím vstupem do vlády

Strana práv občanů - zemanovci by podle Miloše Zemana neměla v případě úspěchu v příštích volbách vstupovat do vlády. Prezident to poradil delegátům volebního sjezdu v Praze poté, co končící šéf SPOZ Vratislav Mynář ohlásil jako cíl strany její vítězství ve volbách do sněmovny v roce 2018.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na sjezdu SPOZ | Zdroj: ČTK

Miloš Zeman svoje spolustraníky varoval před pokušením nechat se zlákat koaličními partnery a hned po vstupu do Poslanecké sněmovny usilovat o ministerská křesla.

"Necpěte se do vlády, odolejte tomuto pokušení, pracujte v jednotlivých odborných výborech parlamentu a připravujte se na funkce členů vlády v roce 2018, protože strom roste pomalu a jenom plevel roste rychle," prohlásil Zeman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vystoupení prezidenta Miloše Zemana na sjezdu SPOZ sledovala reportérka Věra Masopustová

Připomněl také, jak dopadly malé strany, které se do vlády hrnuly. Zmínil například Stranu zelených, Věci veřejné, LIDEM nebo Občanskou demokratickou alianci.

Končící stranický šéf Vratislav Mynář totiž počítá s tím, že jeho Strana práv občanů - zemanovci příští volby vyhraje a bude mít ve sněmovně silný klub.

„Je naší povinností už teď začít naplno pracovat a připravovat se na příští supervolební rok, ve kterém nás čekají čtvery volby. Nesmíme si dovolit nedostat se do parlamentu, neboť okamžitě bude konkurence říkat, že naším jediným cílem bylo dostat Miloše Zemana na Hrad,“ zdůraznil Mynář.

'Na kandidátky i nestraníky, hlavně ne hochy z lokomotivy'

Podle Zemana by na kandidátkách neměli být jen straníci. SPOZ má hledat i významné osobnosti, které mají důvěru veřejnosti, například úspěšné starosty, podnikatele a odboráře.

„Ale proboha, nedávejte na své kandidátky lidi, kteří nikdy nic neřídili, protože by se opakoval případ hocha, který slezl z lokomotivy, vstoupil do parlamentu a skončil s bytem na Floridě,“ podotkl prezident v narážce na někdejšího předsedu ČSSD a premiéra Stanislava Grosse.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dění na sjezdu SPOZ sledoval i komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček

Hned v úvodu svého vystoupení prezident delegáty ujistil, že hlas občana Miloše Zemana ve volbách dostanou. Teď podle něj jen zbývá sehnat dalších několik stovek tisíc.

Zemanův projev několikrát doprovodil potlesk. Na závěr pak účastníci sjezdu prezidentovi tleskali ve stoje, dostal kytici. Na sjezd ho doprovodila dcera Kateřina, dorazil i bývalý předseda pražských zemanovců a lobbista Miroslav Šlouf.

Novým šéfem SPOZ se podle očekávání stal její místopředseda pro Čechy, kriminalista Zdeněk Štengl. Výsledek byl zřejmý už před volbou, neboť Štengl neměl protikandidáta. Podpořil ho Mynář, který funkci neobhajoval, protože se stal Zemanovým kancléřem. Prvním místopředsedou SPOZ byl zvolen šéf české pobočky Lukoilu Martin Nejedlý.

Věra Pfeifferová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme