Zeman volá po deportaci odmítnutých žadatelů o azyl. Změnil názor na vyzbrojování

Prezident Miloš Zeman chce kvůli hrozbě terorismu rychlé deportace odmítnutých žadatelů o azyl. Odsuzovat útoky je laciné, jediné řešení je zbavit se příčin. Čeští občané by se podle Zemana měli ozbrojovat, aby mohli v nutné situaci zbraň použít.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident České republiky Miloš Zeman

Prezident České republiky Miloš Zeman | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Prezident se rovněž vyslovil pro aktivní ochranu hranic, při velké migrační vlně by se „nebránil ani plotu". Pražský hrad jako možný cíl útoku dostane podle Zemana na bezpečnostní opatření od ministerstva obrany 100 milionů korun, řekl to v rozhovoru pro internetovou televizi blesk.cz

Zeman pro Blesk uvedl, že je nutné počítat s tím, že ve vysokém počtu přicházejících uprchlíků je určité procento džihádistů. „Řešení vidím v deportaci všech těch, kdo nezískají v příslušné zemi azyl. Těch, jak je známo, je většina," řekl prezident. Chce také deportovat "fanatické imámy, kteří v mešitách rozsévají nenávist."

Odsuzovat zpětně teroristické útoky, když k nim dojde, je podle Zemana laciné a povrchní. „Jediné řešení je zbavit se příčin, touto příčinou bohužel jsou ilegální migranti," uvedl. Migraci Zeman označil za organizovanou invazi a dodal, že uprchlíci nemají v Evropě zájem hledat práci, ale o sociální dávky.

Kvůli bezpečnosti je třeba pracovat na aktivní ochraně hranic, uvedl. „Ty může chránit armáda, policie, mohou to být i elektronická detenční zařízení. Já bych se sám v případě velké migrační vlny ani tomu plotu nebránil," řekl Zeman.

Zbraň není suvenýr, v případě nutnosti je nutné ji mít u sebe

Prezident se také vyslovil pro to, že by se občané měli kvůli terorismu vyzbrojovat. „Tady jsou lidé, kteří mají legálně drženou zbraň, museli projít velmi náročnými zkouškami," řekl.

Lidé se zbrojním průkazem si budou muset zvyknout na to, že zbraň nebudou mít jako suvenýr doma ve skříni, ale že v případě, kdy to bude nutné, ji budou muset použít, řekl Zeman. „Dřív jsem byl proti držení příliš velkého počtu zbraní, po těch útocích si to už nemyslím," uvedl Zeman v souvislosti s událostmi, které se v minulých týdnech staly v Německu a Francii.

Pražský hrad dostane od ministerstva obrany 100 milionů na bezpečnostní opatření. Je totiž podle Zemana možným cílem teroristického útoku, podobně jako další místa, kde se shromažďuje větší počet lidí. „Nebudu říkat, na jaká opatření ta peníze půjdou, abych teroristům neusnadňoval práci," uvedl Zeman.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme