Zeman vyzval Babiše a Chovance, aby reorganizaci policie neřešili přes média

Prezident Miloš Zeman vyzval vicepremiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD, aby uklidnili atmosféru kolem připravované reorganizace části policie. Oba si dnes pozval na Hrad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš, Miloš Zeman a Milan Chovanec (fotokoláž) | Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas, Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Prezident chtěl slyšet postoj obou ministrů ke kauze, která vyvolala i dosud nejvážnější spor ve vládní koalici.

„Do hloubky jsme rozebírali, v čem ten problém spatřujeme. Pan prezident se k tomu zítra vyjádří, takže nebudu mluvit za něj. To jednání bylo vcelku přátelské, v konstruktivní atmosféře,“ popsal zhruba hodinové jednání ministr Chovanec.

Ministr Chovanec bude v pondělí informovat vládu o reorganizaci policie

Číst článek

Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš nicméně řekl, že ani po schůzce názor nezměnil. S prezidentem se prý shodl, že by kvůli napjaté situaci měla vzniknout sněmovní vyšetřovací komise.

„Je potřeba odpověď na otázku, proč vrchní státní zástupce v Olomouci vyslýchal pana (policejního prezidenta) Tuhého a pana Laubeho (náměstka policejního prezidenta),“ prohlásil Babiš.

Schwarz na čtvrtečním zasedání bezpečnostního výboru trvá, poslanci ČSSD program nepodpoří

Číst článek

Prezident Zeman se jak s Babišem, tak s Chovancem zvlášť sešel už minulý týden v Lánech.

O situaci v policii nyní jednají ještě špičky koalice, zítra pak zasedne sněmovní výbor pro bezpečnost, na který dorazí i odcházející šéf ÚOOZ Robert Šlachta.

mta, Mikuláš Klang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme