Zeman: Za Kájínkův útěk může věznice

Za včerejší útěk dvojnásobného vraha Jiřího Kájínka z věznice v Mírově na Šumpersku je podle premiéra Miloše Zemana odpovědný ředitel věznice a její dozorci. Zeman to dnes řekl novinářům v Karlových Varech. Premiér přitom naznačil možnou spolupráci Kájínka s některými zaměstnanci věznice. Podle Zemanova vyjádření se po Kájínkově dopadení ukáže, kdo mu pomohl získat "řetízek" k přepilování mříží a "jak to bylo se střílením".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O tom, zda bude kvůli Kájínkově útěku odvolána i generální ředitelka bězeňské služby Kamila Meclová, rozhodnou podle Zemana až výsledky vyšetřování. "Nehájím zásadu, že když uteče vrah, tak za to může ministr," uvedl. Zeman se tak připojil k názoru ministra spravedlnosti Pavla Rychetského. "Můj předběžný názor je, že došlo k porušení povinnosti strážní služby, zejména z hlediska prohlídek cely Kájínka. Je totiž pravděpodobné, že se na útěk připravoval delší dobu a pomůcky musel přechovávat na své cele. Přitom při prohlídce ještě v den jeho útěku se nic nenašlo," řekl novinářům Rychetský po dnešní návštěvě věznice v Mírově.

Meclová v Mírově oznámila, že z útěku Kájínka vyvodí ve věznici personální důsledky. Kájínek, který byl odsouzen na doživotí, utekl z nejpřísněji střežené věznice v České republice včera v 18:20. Při útěku přepiloval mříže okna a za pomoci lana z prostěradel překonal hradby a další ochranná zařízení věznice. V útěku mu nezabránila ani střelba strážných. Veškeré pátrání po Kájínkovi bylo dosud bezvýsledné.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme