Hrad zaplatil za Zemanovu lékařskou péči během jeho mandátu 2,8 milionu. Nyní ji bude využívat omezeně

Za lékařskou péči, kterou bývalému prezidentovi Miloši Zemanovi poskytovala soukromá společnost Senior Home Group, zaplatil Hrad od listopadu 2021 do března letošního roku 2,8 milionu korun. Informuje o tom server iDnes.cz. Zdravotní personál se o Zemana podle dříve zveřejněné smlouvy staral nepřetržitě 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Po skončení mandátu Hrad péči platit přestal. Nový plán péče Zemanovi připravuje jeho nový lékař, píše web.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman v Poslanecké sněmovně ČR.

Prezident Miloš Zeman v Poslanecké sněmovně ČR. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Soukromá firma Senior Home Group se o Zemana starala od jeho listopadového propuštění z Ústřední vojenské nemocnice v roce 2021. Podle zadání musela mít společnost uzavřenou smlouvu se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou na poskytování domácí péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění i péče nehrazené.

Využívání veřejných peněz na soukromý Zemanův spor není trestným činem, potvrdili městští žalobci

Číst článek

Nejvyšší částku zaplatil Hrad v prosinci 2021, a to přes 333 000 korun, v následujících měsících se částky pohybovaly mezi 162 000 a 211 000 korunami.

Po odchodu z funkce bude Zeman využívat služby společnosti v omezené míře, podrobnosti Kancelář prezidenta republiky odmítla prozradit.

„Požadovaný údaj přesahuje působnost Kanceláře prezidenta republiky. Kancelář zajišťuje obstarávání věcí spojených s pravomocemi prezidenta republiky, s jeho protokolárními povinnostmi a veřejnou činností,“ sdělila serveru iDnes.cz kancelář.

Nový léčebný plán

Společnost Senior Home Group čeká nyní podle mluvčího zdravotnické skupiny Penta Hospitals CZ Vladislava Podrackého na stanovení léčebného plánu ze strany nového ošetřujícího lékaře.

„Podle toho, jak bude stanoven léčebný plán, tak se uvidí, co bude hradit pojišťovna a co si musí hradit pacient sám, jaké služby případně objednat,“ dodal.

Bývalý vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář v poslední den Zemanova mandátu řekl, že Zeman si s manželkou Ivanou stanovili měsíční lhůtu, během které si vyzkouší, jaké požadavky na péči budou mít.

Mynář podotkl, že s velkou pravděpodobností budou o Zemana pečovat stejné ošetřovatelky. „Protože pan prezident byl s touto službou nadmíru spokojen,“ řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme