Zeman zhodnotí 30 měsíců v roli prezidenta. Prý odpoví na všechny otázky

Prezident Miloš Zeman bude dnes bilancovat první polovinu svého funkčního období. Přijde na pravidelnou tiskovou konferenci Hradu a bude odpovídat na všechny otázky novinářů. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se už ale kvůli bilanční tiskovce dostal do sporu s think-tankem Evropské hodnoty.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman

Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek

Prezident Miloš Zeman je právě v polovině svého pětiletého mandátu a o půl jedné bude bilancovat své dosavadní působení na Pražském hradě.

Přijde na tiskovou konferenci, kde běžně odpovídá jen jeho mluvčí Jiří Ovčáček, a bude prý odpovídat tak dlouho, dokud nedá odpověď na všechny otázky.

Už teď se ale objevily problémy s některými dotazy, které vznesl think-tank Evropské hodnoty, konkrétně Jakub Janda. Ten sepsal sedm otázek, na které by se novináři měli Miloše Zemana zeptat. Týkají se jeho tvrzení o Ukrajině, Rusku nebo jeho vystoupení v Číně.

Píše o tom server Echo24, který zmiňuje i to, jak o otázkách diskutoval na facebooku Jiří Ovčáček s Jakubem Jandou. Podle Ovčáčka tak think-tank vydal pokyn pro sdělovací prostředky a “ zdá se, že nám vyrůstá nové Oddělení masových a sdělovacích prostředků ÚV KSČ“.

Ovčáček zároveň poukázal na to, že Evropské hodnoty mají své kandidáty pro prezidentský úřad, a tak zvyšují svou aktivitu v projektu Antizeman.

Prezidentu Zemanovi se věnuje i server Demagog.cz, který hodnotí pravdivost výroků a slibů politiků. K polovině jeho funkčního období připravil speciál, kde se věnuje jeho předvolebním slibům. Server spočítal, že 13 jich je splněno, 12 jich Zeman porušil, tři jsou nesplnitelné, 6 jich nerealizoval a 8 slibů průběžně plní.

Mezi splněné sliby server řadí to, že prezident navštěvuje zasedání vlády a promlouvá v obou komorách parlamentu nebo že navrhl Pavla Rychetského do dalšího funkčního období jako předsedu Ústavního soudu. Porušil ale slib, že nebude mít žádné poradce nebo že nebude veřejně kritizovat vládu.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme