'Obě nás mají zastřelit.' Advokátce Zemanovy sextremistky Diashové hrozí smrtí

Anonymové jí vyhrožují smrtí, protože zastupovala ukrajinskou aktivistku z hnutí Femen Angelinu Diashovou, která polonahá protestovala proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Advokátka Lucie Hrdá podle svých slov dostala „mnoho“ SMS zpráv a e-mailů, v nichž autoři hrozí, že ji zastřelí. Na policii ale neplánuje jít, na výhrůžky je prý v souvislosti s podobnými kauzami zvyklá.

Původní zpráva Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivistka hnutí Femen Angelina Diashová s advokátkou Lucií Hrdou (vlevo). | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Hrdá aktivistku zastupovala od pátku do nedělního večera během zkráceného řízení, na jehož závěru Diashovou soud potrestal za výtržnictví. Během té doby podle ní dostala zhruba 15 výhružných SMS a e-mailových zpráv, například že ji i Diashovou mají obě zastřelit. 

Dostala jsem hodně nenávistných zpráv, doporučili mi hned opustit Prahu, říká 'Zemanova sextremistka'

Číst článek

„Vyhrožují mi smrtí, ale v takových kauzách se mi to děje často,“ řekla Hrdá serveru iROZHLAS.cz. V minulosti zastupovala například silničního piráta Luboše Lacinu, který úmyslně vytlačil řidičku ze silnice, nebo bývalého armádního pilota Karla Daňhela.

Ten svědčil v kauze CASA, čelil ale také obžalobě ze zneužití nezletilé dívky. Nakonec se ukázalo, že si dívka vše vymyslela a Daňhel vysoudil statisícové odškodné.

Zeman těsně před útokem | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Advokátka nehodlá kvůli nynějším výhrůžkám činit žádné kroky. „Na policii se rozhodně obracet nebudu,“ předeslala. Informaci o výhrůžkách uvedla i sama Diashová během rozhovoru se serverem iROZHLAS.cz. „Dostala jsem hodně nenávistných zpráv. Mé obhájkyni vyhrožovali zastřelením, protože mě hájila,“ poukázala.

Vystrašila Zemana

Aktivistka hnutí Femen v pátek přímo ve volební místnosti na pražských Lužinách protestovala proti prezidentu Miloši Zemanovi. Polonahá přiběhla přímo k němu a křičela Zeman: Putin's slut (Zeman, Putinova běhna, pozn. red.). Prezidenta se však nedotkla. Ochranka šokovaného Zemana odvedla z volební místnosti, hlava státu se po několika minutách vrátila a odvolila. 

Protestní akce Femen: voskový Putin, močení na Janukovyče i Ježíšek z jesliček ve Vatikánu

Číst článek

Soud sextremistku potrestal za výtržnictví podmínkou a vyhoštěním z Česka. Ihned po propuštění opustila Prahu. Ukrajinský velvyslanec ji prý varoval, že by se jí něco mohlo přihodit. „Zeman má hodně podporovatelů, na ulici by mě mohli rozpoznat a měla bych problémy,“ uvedla Diashová. Rozsudek podle svých slov přijala jen proto, že se chtěla vrátit zpět na Ukrajinu. Jinak se cítí nevinná, protože pouze „mírumilovně“ protestovala.  

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme