Zemanová si pořídila revolver a teď pořádá střelecké soutěže. Bude jich víc, slibuje Ovčáček

Nedlouho poté, co prezident Miloš Zeman vyzval Čechy k ozbrojení proti terorismu, hradní aparát zveřejnil fotku jeho ženy stojící s úsměvem před raketami ve vojenském parku. Fotografie byla pořízena během střelecké soutěže Bezpečnost v rukách žen, kterou Ivana Zemanová pořádala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Zemanová a dalších 8 účastnic soutěže ‚Bezpečnost v rukách žen‘, kterou prezidentova žena pořádala | Foto: Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

„Soutěž se paní Zemanová rozhodla uspořádat s cílem podpořit ženy v armádě i ostatních bezpečnostních složkách státu,“ řekl Zpravodajskému webu Českého rozhlasu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a doplnil:

„Soutěže se zúčastnily členky Armády České republiky, paní Zemanová, starostka Prahy 2 paní Jana Černochová nebo pražská zastupitelka Alexandra Udženija.“

„Dlouhodobým cílem paní Zemanové je podpora žen v Armádě České republiky, to znamená, že lze očekávat další akce podobného typu,“ dodal Ovčáček.

Připomněl také, že první dáma navštívila příslušnice české armády v Afghánistánu, kde bojují s terorismem.

Soutěž Bezpečnost v rukách žen proběhla v pondělí v Areálu Tankodromu Milovice. Majitel areálu si akci pochvaloval.

„Byla to moc hezká akce, střílelo víc než 15 dam. Byly to dámy, které jsou nějakým způsobem ve vztahu k paní Zemanové nebo tam měla družstvo zbrojovka, parlament a armáda. Soutěžilo se v jednotlivcích i družstvech,“ popsal majitel Vratislav Veselý.

Při otázkách na detaily akce Zpravodajský web Českého rozhlasu odkázal na Jiřího Ovčáčka.

První informace o soutěži se spolu s fotografiemi účastnic v maskáčích, jak drží diplomy s obrázky zbraní a mají medaile na krku, objevily právě na twitterovém účtu prezidentova mluvčího.

Ondřej Ditrych, politolog z Fakulty sociálních věd UK podotknul, že pořádání střelecké soutěže samo o sobě jistě není odsouzeníhodné, byť je spojení s deklarovaným cílem, tedy podporou žen v bezpečnostních složkách, nejasné.

„Problém je v tom, že aktivitám první dámy v oblasti zbraní propůjčil jednou provždy význam prezident tím, že je spojil s (marginálním) rizikem teroristických útoků na českém území,“ zdůraznil.

„Výzvy k oplocení země, ozbrojení obyvatelstva a odvozeně i podobné, třeba i dobře myšlené aktivity, jenom podněcují ve společnosti stav kolektivní paranoi, ze kterého mohou těžit nanejvýš populističtí politici,“ dodal Ditrych.

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme