Zemanova Strana práv občanů si zvolí nové vedení. Prezident nebude chybět

Strana práv občanů Zemanovci si dnes zvolí nové vedení. 230 delegátů bude v pražském TOP hotelu vybírat předsedu a čtyři místopředsedy. Sjezd strany navštíví i její čestný předseda, prezident Miloš Zeman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čestný předseda Strany práv občanů – zemanovců Miloš Zeman (vlevo) a předseda strany Vratislav Mynář dnes oznámili, že získali pro Zemana 50.000 podpisů potřebných k prezidentské kandidatuře | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Novým lídrem Zemanovců by se mohl stát Zdeněk Štengl. Dosavadní první místopředseda zřejmě nahradí v čele strany Vratislava Mynáře.

Do funkce Štengla totiž doporučí právě současný předseda. Ten už na nejvyšší stranický post kandidovat nebude. Rozhodl se tak poté, co se stal kancléřem prezidenta a čestného předsedy strany Miloše Zemana.

„Budu doporučovat prvního místopředsedu Zdeňka Štengla, který je velmi úspěšným předsedou Pardubického kraje, je v zastupitelstvu Pardubického kraje. Je to člověk, který mluví stejnou řečí jako já, táhneme to od začátku, a jeden z mála krajských předsedů, který je od vzniku strany v roce 2010 s námi,“ uvedl Mynář.

Štengl jako svůj největší úkol vidí přenesení myšlenek Miloše Zemana na parlamentní půdu. „Chtěli bychom přestoupit před občany s programem, který jsme zdědili po Miloši Zemanovi tak, abychom jim mohli nabídnout program, který je zaujme,“ řekl Štengl.

Program SPOZ je podle něj unikátní v tom, že obsahuje konkrétní nástroj proti korupci - zákon o prokázání původu přijmu a majetku včetně zajištění nelegálně nabytého majetku.

Miloš Zeman, který se na sjezd dostaví, své podporovatele vyzve, aby - pokud se dostanou do Poslanecké sněmovny - nevstupovali do vlády, ale byli kritickým partnerem menšinového kabinetu.

„Budu přát Straně práv občanů, ale samozřejmě i dalším stranám, aby nenásledovaly katastrofu Věcí veřejných, strany LIDEM, Strany zelených, Unie svobody, Občanské demokratické aliance či lidovců a necpaly se do vlády, protože platí, že každá malá strana, která se vecpala do vlády, krátce poté zanikla nebo se alespoň nedostala do parlamentu,“ prohlásil.

Jana Čermáková, Věra Pfeifferová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme