Zemanova základní organizace ČSSD zanikla

Sociální demokracie v Novém Veselí na Žďársku po 13 letech zanikla. Osm z deseti členů místní organizace odhlasovalo její zrušení jako výraz podpory bývalému premiérovi a šéfovi ČSSD Miloši Zemanovi a na protest proti současnému předsedovi Jiřímu Paroubkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Zdroj: ČTK

Zeman se minulý týden rozhodl s okamžitou platností ukončit členství v ČSSD. Údajně se z několika nezávislých zdrojů dozvěděl, že trestní oznámení, které na něj bylo podáno v kauze Altner, inicioval šéf Lidového domu Jiří Paroubek. Ten to ale rezolutně popřel.

Paroubek na nedávném sjezdu ČSSD znovuobhájil post šéfa strany. Protikandidáta neměl. V tajné volbě dostal šedesát procent hlasů. Míní, že je to dost silný mandát na to, aby mohl stranu modernizovat tak, jak vyhlásil. Je také přesvědčený, že mu ublížil podle něj teatrální odchod expředsedy Miloše Zemana ze strany a také kauza advokáta Altnera.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme