Zemanovi přišel pogratulovat Fischer, o pracovních nabídkách prý nemluvili

Neúspěšný kandidát Jan Fischer přišel pogratulovat svému soupeři z prezidentské volby Milošovi Zemanovi k vítězství. Fischer podpořil Zemana před druhým kolem hlasování a na dnešní poledne přijal jeho pozvání. Nastupující prezident se dnes sešel také s předsedou horní komory parlamentu Milanem Štěchem. V dalších dnech absolvuje sérii jednání s politiky i podnikateli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nastupující prezident Miloš Zeman se setkal s Janem Fisherem | Foto: Filip Jandourek

Do Zemanovy kanceláře v Loretánské ulici dorazil Jan Fischer i s manželkou Danou před svým odjezdem na třítýdenní dovolenou. Bavili se prý o politice. Fischer po schůzce uvedl, že žádnou nabídku na velvyslanecký post nebo spolupráci od nastupující hlavy státu na schůzce nedostal.

„Nezazněla. Já teď budu na dovolené přemýšlet o své budoucnosti a tak dál. Takže o tom ta debata nebyla. Byla to společenská návštěva jako mezi lidmi, kteří se opravdu dobře znají, kteří hodně soutěžili teď ve volbách, a byla to dobrá příležitost si věci nějak připomenout. Mluvili jsme o společenských tématech a dotkli jsme se samozřejmě i české politiky ," prohlásil expremiér.

Zeman se sešel se Štěchem. Mluvili například o ústavních soudcích

Číst článek

Fischer také odmítl, že by plánoval spolupráci s hnutím miliardáře Andreje Babiše ANO 2011. O možnosti spojení Fischera s hnutím Andreje Babiše psaly Lidové noviny. Podle nich by se expremiér mohl stát lídrem ANO 2011 a Babiš by na oplátku mohl zaplatit Fischerovy dluhy z prezidentské kampaně. Fischer to ale popřel. „Určitě ne, ani jedno ani druhé,“ řekl.

První návrhy na ústavní soudce předloží Miloš Zeman už v březnu

Číst článek

Fischer věří, že bude schopen všechny své závazky splatit. Podle deníku Mladá fronta dnes dluží za kampaň sedm až osm milionů korun. „Já jsem vždycky zvyklý uhrazovat své dluhy všechny, takže to bude mít nějaký proces. Ale určitě budu schopen těm závazkům dostát. Je to na dobré cestě,“ prohlásil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentátor Českého rozhlasu Radko Kubičko v pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu

Dohodu o politické spolupráci s Fischerem popřel v rozhovoru pro Radiožurnál také miliardář Andrej Babiš.

„Osobně pana Fischera neznám, ani jsme s ním nejednali a ani nás to nenapadlo. Takže je to spekulace. Já jsem se vyjádřil, že pokud pan Fischer bude chtít, tak nás určitě může kontaktovat. Samozřejmě hledáme další osobnosti do hnutí, ale zatím je to jenom spekulace novin. Lídr jsem já a nemám pocit, proč bych nemohl být lídr,“ řekl.

Lucie Husárová 1, Martina Spěváčková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme