Vyžijete s průměrným důchodem? Vyzkoušejte to ve facebookové hře Českého rozhlasu

Dokázali byste si poradit, pokud by vašim jediným příjmem byl starobní důchod? Zjistíte to ve hře Českého rozhlasu, ve které zastanete roli důchodce s omezeným rozpočtem.

Online hra Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebooková hra Českého rozhlasu | Foto: Michal Zlatkovský

Na začátku hry si můžete zvolit ze třech obtížností podle pohlaví a regionu. Následně vás čeká několik rozhodnutí - od toho, co koupit vnukovi k narozeninám, po uskromnění se při nákupu potravin. Hru spusťte tlačítkem na facebookové stránce Radiožurnálu, případně odkazem níže, který vás odvede přímo do facebookového Messengeru, kde hra probíhá.

Hru připravil Český rozhlas v rámci tematického týdne Tahle země bude pro starý. Projekt se zaměřuje na leckdy složitou situaci českých seniorů a zapojily se do něj všechny stanice Českého rozhlasu. Týden je součástí projektu Ježíškova vnoučata, ve kterém lidé plní přání převážně babiček a dědečků, kteří svou aktuální životní etapu prožívají v domovech pro seniory. Přidat se k nim můžete na jeziskovavnoucata.cz.

Facebooková hra je ve skutečnosti takzvaný bot, tedy chatovací robot, který automaticky reaguje na zaslané zprávy, v tomto případě zvolené herní možnosti. Technologie chatovacích robotů je na sociální síti Facebook čím dál rozšířenější - podle samotného Facebooku překročil letos v dubnu počet aktivních botů stotisícovou metu. Existuje řada služeb, které firmám i jednotlivcům nabízí roboty předpřipravené, Český rozhlas však pro svou hru vyvinul vlastní rozhraní.

Jak na to? Podívejte se na video:

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme