Země Visegrádu pomohou Česku

Polsko a Maďarsko pomohou České republice při likvidaci následků ničivých povodní. Na summitu hlav států visegrádských zemí v Častolovicích na Rychnovsku to slíbili prezidenti Aleksander Kwašniewski a Ferenc Mádl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prezidenti zemí Visegrádu | Foto: Alexandra Mlejnková

V nejbližších dnech by k nám měly z obou zemí dorazit například dezinfekční prostředky, vysoušeče nebo vakcíny proti žloutence a další léky. Český prezident Václav Havel nabízenou pomoc velmi oceňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Havel o pomoci Visegrádu

Václav Havel ocenil pomoc a zdůraznil, že ji nabízí i Slovensko. Polsko už vyslalo do České republiky na pomoc při likvidaci povodní své záchranáře. Pracovali hlavně v Litoměřicích. "Podle mých zpráv jsou občané nesmírně spokojeni a vděčni," poděkoval Havel svému polskému kolegovi za pomoc.

"Evropská integrace, rozšiřování Evropské unie a přibližování našich zemí unii bylo asi nejobsáhlejší tématem našich dnešních rozhovorů," řekl novinářům český prezident Václav Havel. Hlavy tří států V4 - slovenský prezident Rudolf Schuster na summit kvůli nemoci nepřijel - se podle Havla shodly na tom, že rozšiřování EU je v zájmu všech Evropanů.

Hana Siraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme