Zemědělské bedýnky slaví na internetu úspěch

Také byste raději než v supermarketech nakupovali na trzích, nebo u soukromníků? Máte možnost, v Česku se zrodil bezplatný portál bedýnky.cz. Za necelý měsíc zkušebního provozu láme rekordy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Farmářské trhy

Farmářské trhy | Foto: Ivana Veselková | Zdroj: Český rozhlas

Zájemci o čerstvé i biopotraviny z domácí produkce získali novou možnost výhodného nákupu. V rámci projektu bedýnky, si nově mohou nakupovat po internetu, díky portálu bedýnky.cz.

Za měsíc zkušebního provozu mají bedýnky.cz už 7 stovek klientů, kteří si produkci českých farmářů mohou vyzvedávat na 33 odběrových místech.

„I když je někdo jenom spotřebitel, nemá kontakt na farmáře, my ho můžeme na webu dovést k lidem, kteří se o to zajímají a můžou spolu i nové bedýnkové družstvo založit,“ upřesňuje provozovatel portálu Martin Kuciel.

Postup je jednoduchý: na internetových stránkách si najdete nejbližší bedýnkou družstvo a pak už jen objednáte původní domácí produkci podle vlastního výběru.

„Základ bývá průřez sezónní zeleninou a ovocem, ale často se tam objevují domácí vajíčka, které tam lidé přidají z prodeje ze dvora. Dokonce máme i družstva, která jsou specializovaná na farmovou produkci zvířat, takže máme i masově bedýnky, kdy farmář například porazí tele,“ pochvaluje si Martin Kuciel.

Bedýnky.cz jsou vlastně i sociální sítí, protože její účastníci mohou prostřednictvím webu diskutovat a vyměňovat si zkušenost. Za necelý měsíc zkušebního provozu jich je přes 700. Přitahuje nejen kvalita, často bio certifikace, ale také cena.

„Cena je neporovnatelná s tím, kdyby produkty šly do běžné obchodní sítě. Máte jistotu, že to není z obrovského agrokombinátu, kde se to stříká od rána do večera,“ dodává Kucel.

A tak nakonec stačí si internetovou objednávku vyzvednout jednou týdne na smluveném místě.

Aneta Vojtěchová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme