Zemědělský výbor posvětil uvolnění 600 miliónů

Poslanci zemědělského výboru žádají vládu, aby schválila návrh Ministerstva zemědělství na uvolnění 600 miliónů korun pro zemědělce na krytí ztrát, které jim způsobily povodně. Zemědělci by to přivítali. Konkrétní výsledky o krocích vlády na řešení krize v zemědělství včetně pokroku našich vyjednavačů o lepších podmínkách pro tento resort před vstupem země do Evropské unie očekávají zemědělci na setkání v Jihlavě 11. listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pole pod vodou - Roudné

Ministr tohoto resortu - sociální demokrat Jaroslav Palas - věří, že se vyčleněním peněz ze státních finančních aktiv poskytne zemědělcům v tomto směru rychlá pomoc při řešení jejich současných problémů. "V této chvíli by to uvolnilo Ministerstvu zemědělství do jisté míry ruce v tom, že by nemuselo příští rok použít prostředky kapitoly Ministerstva zemědělství na krytí popovodňových škod, ale mohlo by tyto prostředky použít v rámci dotačního systému pro zlepšení situace v rezortu. Takováto strategie je a já tento materiál vládě předložím."

Zemědělci by uvolnění 600 miliónů státních korun na krytí povodňových ztrát přivítali. Radiožurnálu to potvrdil předseda Zemědělského svazu Miroslav Jirovský. Podle něj by to byl další vstřícný krok k částečné úhradě vzniklých škod, které se dotkly zemědělských podnikatelů na celé jedné šestině našeho území."Je to pomoc a je to můžeme říct první pomoc přímo od státu, protože doposud veškerou pomoc dávalo Ministerstvo zemědělství ze svých zdrojů. Samozřejmě vítáme, protože těmto podnikům je třeba pomoci v maximální možné míře."

Konkrétní výsledky o krocích vlády na řešení krize v zemědělství včetně pokroku našich vyjednavačů o lepších podmínkách pro tento resort před vstupem země do Evropské unie očekávají zemědělci na setkání v Jihlavě 11. listopadu.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme