Další zemětřesení na Chebsku a Sokolovsku. Otřesy měly sílu až 3,7 stupně

Lidé na Chebsku a Sokolovsku v noci na pátek po třech měsících opět cítili zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly kolem 1.30, lidé cítili nepříjemné dunění a chvění nebo i zapraskání domu. Podle automatické lokalizace Evropsko-středozemního seismologického centra (EMSC) dosáhl otřes magnituda 3,7.

Cheb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemětřesení (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Epicentrum zemětřesení bylo podle EMSC severovýchodně od Aše v hloubce dvou kilometrů. Otřesy pocítily stovky lidí v Chebu, Lubech, Novém Kostele, Habartově, Krajkové či Sokolově.

Zaznamenali je ale lidé i ve vzdálenějších lokalitách, například na Tachovsku, u Nejdku na Karlovarsku nebo u Kadaně na Chomutovsku.

Zemětřesný roj se na Chebsku naposledy objevil letos v květnu, kdy se otřesy o různé síle objevovaly opakovaně po dobu dvou týdnů. Nejsilnější zemětřesení tehdy přesáhlo magnitudo čtyři.

Lidé mohli cítit dunění a chvění nebo slyšet cinkání skleniček, řekl Radiožurnálu Josef Horálek z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR. „Těchto zemětřesení tam lidé v posledních letech pociťují desítky. Škody ale nepůsobí, je to spíše pocitové zemětřesení," dodal.

Linda Nguyenová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme