Zemřel herec Boris Rösner

Po dlouhé těžké nemoci zemřel ve středu večer v nemocnici v Kladně člen činohry Národního divadla v Praze Boris Rösner. Ve věku 55 let podlehl rakovině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Rösner | Zdroj: ČTK

Dlouhodobé onemocnění ho odvolalo z herecké práce loni v květnu. V činohře Národního divadla Rösner působil od roku 1987. Jeho jméno se pojí s velkým dramatickým repertoárem.

Sám o sobě často říkal, že nad jeho kolébkou nestály sudičky, ale herečky. Do vínku mu daly velký talent, o který se dělil nejen s diváky, ale 15 let i se studenty DAMU. Mnozí z nich mu pak byli partnerem i na jevišti.

Na jevišti Národního divadla Boris Rösner odehrál za dvacet let na osm desítek rolí, v poslední době asi nejvíce zaujal jako Harpagon v Moliérově Lakomci. Za tuto roli posbíral před dvěma lety skoro veškerá domácí divadelní ocenění - Thálii, Cenu Divadelních novin i Cenu Alfréda Radoka.

Rösner absolvoval pražskou DAMU v roce 1973. Na šest let zakotvil v Liberci. Od konce sedmdesátých let do roku 1987 byl členem Městských divadel pražských. Spolupracoval s Českým rozhlasem, řadu rolí ztvárnil ve filmech i televizních inscenacích, pracoval v dabingu.

Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme