Zemřel Filip Crhák, člen skupiny Ztohoven, která vyvěsila na Hradě červené trenýrky

Jeden ze členů skupiny Ztohoven, výtvarník a fotograf Filip Crhák v neděli zemřel. Členové skupiny o tom v pondělí informovali na Facebooku. Podle médií po měsíci podlehl zraněním, která utrpěl při nehodě na motocyklu. Od konce dubna byl v kómatu.

Praha (Aktualizováno: 16:01 12. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové skupiny Ztohoven zleva: Filip Crhák, Matěj Hájek a David Hons | Zdroj: ČTK

„Měl bouračku, v důsledku které měsíc ležel, a včera dostal embolii. Zemřel v nemocnici a asi samo o sobě to mluví za všechno. Měl dvě děti, litujeme toho," potvrdil Radiožurnálu zprávu o úmrtí mluvčí skupiny Ztohoven Petr Žílka.

Crhák spolu s Davidem Honsem a Matějem Hájkem v roce 2015 vyměnili prezidentskou standartu nad Pražským hradem za obří červené trenýrky.

Obvodní soud pro Prahu 1 za to letos v dubnu trojici potrestal podmíněnými tresty. Jednání umělců bylo podle verdiktu namířeno proti hodnotám společnosti. Případ bude ještě řešit odvolací soud, v Crhákově případě bude stíhání zastaveno.

Obvodní soud loni původně muže obžaloby zprostil a chtěl případ předat do přestupkového řízení, žalobkyně ale proti rozhodnutí podala stížnost.

Pražský městský soud případ vrátil k novému projednání, obvodní soud pak letos v dubnu v souladu s odůvodněním odvolacího soudu uznal muže vinnými. Případem se bude ještě znovu zabývat městský soud.

Veronika Šírová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme