Zemřel Filip Crhák, člen skupiny Ztohoven, která vyvěsila na Hradě červené trenýrky

Jeden ze členů skupiny Ztohoven, výtvarník a fotograf Filip Crhák v neděli zemřel. Členové skupiny o tom v pondělí informovali na Facebooku. Podle médií po měsíci podlehl zraněním, která utrpěl při nehodě na motocyklu. Od konce dubna byl v kómatu.

Praha (Aktualizováno: 16:01 12. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové skupiny Ztohoven zleva: Filip Crhák, Matěj Hájek a David Hons | Zdroj: ČTK

„Měl bouračku, v důsledku které měsíc ležel, a včera dostal embolii. Zemřel v nemocnici a asi samo o sobě to mluví za všechno. Měl dvě děti, litujeme toho," potvrdil Radiožurnálu zprávu o úmrtí mluvčí skupiny Ztohoven Petr Žílka.

Crhák spolu s Davidem Honsem a Matějem Hájkem v roce 2015 vyměnili prezidentskou standartu nad Pražským hradem za obří červené trenýrky.

Obvodní soud pro Prahu 1 za to letos v dubnu trojici potrestal podmíněnými tresty. Jednání umělců bylo podle verdiktu namířeno proti hodnotám společnosti. Případ bude ještě řešit odvolací soud, v Crhákově případě bude stíhání zastaveno.

Obvodní soud loni původně muže obžaloby zprostil a chtěl případ předat do přestupkového řízení, žalobkyně ale proti rozhodnutí podala stížnost.

Pražský městský soud případ vrátil k novému projednání, obvodní soud pak letos v dubnu v souladu s odůvodněním odvolacího soudu uznal muže vinnými. Případem se bude ještě znovu zabývat městský soud.

Veronika Šírová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme