Zemřel podnikatel a producent Peter Kovarčík. Případ řeší policie

Ve věku 61 let zemřel producent, podnikatel v showbyznysu a lobbista Peter Kovarčík. Radiožurnálu to potvrdil prezident Herecké asociace Jiří Hromada, který s ním připravoval vyhlášení divadelních cen Thálie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezinárodní konference Dny USA a EU, Petr Nečas a Petr Kovarčík | Foto: Filip Jandourek

Podle policejní mluvčí Ivety Martínkové přivolaný lékař na místě nedokázal jednoznačně určit přesně příčinu smrti. „Byla nařízena soudní pitva. Podle prvotních výsledků bylo cizí zavinění vyloučeno."

Jako příčina smrti byla předběžně stanovena zdravotní komplikace. Případem se podle Martínkové pražští kriminalisté nadále zabývají.

Podnikatel s vazbami na politické špičky

Ačkoli veřejnost znala Kovarčíka spíše coby producenta českých muzikálů jako Mamma Mia, byl také vlivným podnikatelem. Vlastnil marketingovou agenturu Czech Teleaxis. Angažoval se v politice, patřil mezi dlouholeté přátele někdejšího prezidenta Václava Klause, kterého podporoval v době, kdy stál v čele ODS.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle novinářky Sabiny Slonkové byla politika pro Kovarčíka droga

Podle novinářky Sabiny Slonkové Kovarčík z politiky úplně nevypadl. „Přestal mít kontakty v nejvyšších patrech politiky, pokud se bavíme o postech ministrů či předsedů výborů ve sněmovně. Chybělo mu to. Politika pro něj byla do značné míry droga.“

Chládkova cesta do USA není ohrožena

Kontakty, které Kovarčík navázal, dokázal beze zbytku využít v byznysu. Především při pořádání různých akcí. V minulosti sportovních, v současnosti spíše kulturních a společenských.

V poslední době se podílel třeba na přípravách části květnové služební cesty ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka z ČSSD do Spojených států.

„Měl na starosti tu část, která se týkala vystoupení ministra v Atlantické radě, v jejíž správní radě Petr Kovarčík zasedal,“ přibližuje novinářka úlohu Kovarčíka.

Podle mluvčího ministerstva Průmyslu Františka Kotrby nebude mít úmrtí na plánovanou služební cestu žádný vliv: „Nemáme žádnou informaci o tom, že by k vystoupení pana ministra nemělo dojít. Ta schůzka byla domluvena již v minulých týdnech.“

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme