Zemřel spisovatel Miloš Macourek

Po dlouhé nemoci zemřel v Praze oblíbený spisovatel a scenárista Miloš Macourek. Autor známých veseloher s prvky sci-fi, ve kterých kombinoval fantastický a pohádkový svět s realitou, by se v prosinci dožil šestasedmdesáti let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Macourek | Foto: Lukáš Machalínek

Miloš Macourek napsal nejméně patnáct knih, několik divadelních her, ale především bezpočet filmových scénářů. Jmenujme například Zabil jsem Einsteina, pánové, Pane, vy jste vdova, Dívka na koštěti nebo třeba Šest medvědů s Cibulkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

N. Hávová: Mach a Šebestová osiřeli

Z Macourkova pera pochází také seriály o Arabele a létajícím Čestmírovi. Spolu s výtvarníkem Adolfem Bornem Macourek vytvořil na čtyři desítky animovaných filmů. Z Miloše Macourka se stala legenda české filmové tvorby. On sám ale o psaní scénářů mluvil vždy jen jako o řemesle, a nikoli o umění.

Dětem tak dnes krátce po poledni odešel jeden z duchovních otců jejich oblíbených animovaných postaviček Macha a Šebestové.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme