Zemřel výtvarník Vladimír Komárek

Ve věku 74 let zemřel v sobotu v Masarykově městské nemocnici v Jilemnici na Semilsku známý malíř, grafik a ilustrátor Vladimír Komárek. Radiožurnálu to potvrdil šéf ARO nemocnice Petr Valenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Komárek | Foto: Judita Thomová-Mauerová

Podle něj si ale rodina nepřeje zveřejňovat jakékoliv další podrobnosti. Komárek byl hospitalizován po těžkém infarktu už od 12. července a v nemocnici oslavil před čtrnácti dny i své narozeniny.

Vladimír Komárek zůstane oblíbený nejen díky své tvorbě, ale i pro svou přátelskou povahu, životní optimismus a humor. Především vypravěčské umění mnohokrát prokázal v pořadu Tobogan stanice Praha Českého rozhlasu.

"Za svůj život jsem byl svědkem několika revolucí", říkával o sobě. "A všechno to bojování skončilo jako plácnutí dlaní o vodu. Zůstali jen mrtví a nenávist člověka k člověku. Tohle všechno - tvrdil dále - formovalo jeho názor na pokrok v umění. "Jsou malíři velkých orchestrů, fanfár a činelů a malíři houslí bez doprovodů", připomínal: "Já chtěl být vždycky tím druhým".

"Myslím že ani to malování jsem nedělal proto, aby se to líbilo, svědectví o marné cestě životem."

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme