Zemřela Helena Růžičková

Jedna z nejznámějších českých hereček - Helena Růžičková - zemřela po dlouhé těžké nemoci v plzeňské fakultní nemocnici. Helenu Růžičkovou proslavily především filmové a televizní komediální role - zazářila v trilogiích o rodině Homolkových anebo Slunce, seno. Do srdcí televizních se zapsala rolí v seriálu Vlak dětství a naděje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sedmašedesátiletá umělkyně skonala po dvouletém statečném boji s rakovinou. Českému rozhlasu to řekl administrátor nemocnice Petr Kozák. "Paní Helena Růžičková zemřela na oddělení klinické farmakologie dnes v 9 hodin a 15 minut."

Herečka byla v plzeňské fakultní nemocnici několikrát hospitalizovaná už dříve. Naposledy ji do nemocnice přivezli před Silvestrem kvůli velkým bolestem a selhávání ledvin. Lékaři ji uvedli do umělého spánku, z něhož se dnes ráno už neprobrala.

Sama o svých pobytech v nemocnici mluvila jen v dobrém. "Mně je ohromně, já do té nemocnice jdu jako mezi svoje. Využívám nemocnici k tomu, že se dám dohromady. Na onkologii, na farmakologii u docenta Majera, kdekoli jsem byla, na Plzeň si nemůžu stěžovat."

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Tomáš Voženílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme