Zemřela televizní hlasatelka a moderátorka Milena Vostřáková

Po krátké těžké nemoci zemřela známá televizní hlasatelka a moderátorka Milena Vostřáková. Bylo jí 77 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milena Vostřáková | Foto: febiofest.cz

V 60. letech patřila k nejpopulárnějším tvářím Československé televize, v roce 1969 ale musela z obrazovky zmizet kvůli jediné větě, ve které označila výhru českých hokejistů nad Sověty za morální vítězství. Přestože na obrazovku se pak mohla vrátit až v roce 1990, svého výroku nikdy nelitovala.

Milena Vostřáková působila také v Českém rozhlase. Podle její kolegyně a přítelkyně, hlasatelky Marie Tomsové, byl její přístup k práci vždy naprosto profesionální.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hlasatelka Marie Tomsová vzpomíná na Milenu Vostřákovou ve Večerním Radiožurnálu.mp3

„Ona byla vždycky dochvilná, vždycky poctivá, nezanedbala žádnou přípravu na byť sebemenší pracovní příležitost, ať to byla estráda v horní-dolní nebo veliký koncert, veliké předávání cen, vždycky byla dokonale připravená. A vždycky byla nesmírně lidská. Nesmírně jsem ji milovala,“ řekla Marie Tomsová.

Dodala, že Milena Vostřáková uměla žít naplno a radovat se z každé vteřiny.

„Byla nemocná pět týdnů. Ta nemoc ji přepadla zákeřně. Byla to masivní mykóza plic,“ řekla Marie Tomsová.

Rozloučení s Milenou Vostřákovou se bude podle její slov konat v pátek 15. července ve 12 hodin ve Velké síni strašnického krematoria.

Pavla Dluhoschová, Lucie Maňourová, Michaela van Erne, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme