Žena, která najela do masopustního průvodu, řídila pod vlivem alkoholu

Žena, která v sobotu vpodvečer ve Valašské Polance na Vsetínsku najela do masopustního průvodu, pila před jízdou alkohol. Při orientační dechové zkoušce jí policie naměřila 0,25 promile alkoholu v krvi. Uvedl to mluvčí vsetínské policie František Hauk. Při nehodě bylo zraněno šest lidí, z toho tři těžce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obrovitá maska před kostelem na náměstí Jiřího z Poděbrad

Obrovitá maska před kostelem na náměstí Jiřího z Poděbrad | Foto: Hynek Bulíř

"Sedmadvacetiletá řidička ze Vsetína jela Valašskou Polankou směrem na Vsetín a na rovném a přehledném úseku komunikace zezadu narazila do skupiny asi 25 chodců, kteří byli účastníky masopustního průvodu a šli po pravé straně. V době nehody byla vozovka suchá a svítilo veřejné osvětlení," řekl policejní mluvčí.

Řidičce Škody Fabie hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 5 let. Příčiny nehody policie nadále vyšetřuje. Na místo včera okamžitě vyrazili policisté i hasiči, zraněné odvezly sanitky do nemocnic. Podle mluvčího krajských hasičů Ivo Mitáčka utrpělo zranění šest lidí. "Zdravotníci byli velmi opatrní v konstatování rozsahu zranění. Ale budou tam některá z nich velmi vážná," řekl Mitáček.

Policie silnici I/57 vedoucí obcí na dvě hodiny uzavřela a odkláněla dopravu v obou směrech.

Marika Táborská, Věra Hotařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme