Žena, která střílela v ústeckém rádiu, byla skutečně blázen

Žena, která v květnu střílela v ústeckém rádiu North music, musí podstoupit ochrannou psychiatrickou léčbu. Rozhodl o tom dnes ústecký Krajský soud. Ze znaleckých posudků totiž vyplynulo, že střelkyně trpí paranoidní schizofrenií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostřelený skleněný průhled do studia Radia North Music | Foto: Pavel Kozler

Policisté Šebestovou obvinili, že se legálně drženou zbraní pokusila zastřelit tři zaměstnance rádia. Žena zasáhla jen jednoho z nich, který si ale zranění dosud léčí a zřejmě bude mít následky celý život. Právě pro nepříčetnost bylo trestní stíhání Vladimíry Šebestové zastaveno.

S verdiktem souhlasila i obhájkyně Šebestové. Sama střelkyně se veřejného soudního jednání nezúčastnila a požádala soud, aby rozhodl v její nepřítomnosti.

Rozhodnutí soudu vysvětlila předsedkyně senátu Jana Kurešová. "Soud takto rozhodl na základě znaleckého posudku z oboru psychiatrie, z něhož vyplynulo, že jmenovaná byla v době činu nepříčetná a trpěla psychickou poruchou, pro niž je její pobyt na svobodě nebezpečný."

Jak v den střelby řekla Českému rozhlasu policejní mluvčí Veronika Beranová, devětadvacetiletá žena přišla do Rádia North Music v sedm hodin ráno. S legálně drženou zbraní v ruce se domáhala vstupu, avšak poté, co byla odmítnuta, spustila palbu. Prostřelila skleněné dveře, vtrhla do vysílacího studia a se slovy "Já vás tady postřílím" zasáhla jednoho z redaktorů do hrudníku.

V okamžiku, kdy se ženě vzpříčil v zásobníku náboj, přispěchal kolegovi na pomoc pětadvacetiletý redaktor a útočnici zneškodnil. Pořezal si přitom ruce od rozbitého skla. Kolegyně postřeleného redaktora Tereza Chládková potvrdila jednu z verzí, že útočnice nebyla v redakci neznámá. "Ta dívka se tady pohybovala prakticky každý den, přicházela kolem sedmé hodiny ráno, kolem osmé odcházela. Když jsme se jí ptali co chtěla, říkala, že nehledá nikoho, nepotřebuje nic, takže doopravdy nevíme. Zdálo se nám to podezřelé, ale nepočítali jsme s tím, že by se mohla stát taková tragédie."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme