Žena obrala stařenku o statisíce korun

Ostravští policisté řeší neobvyklý případ lidského hyenismu. Zatkli čtyřicetiletou ženu, která sedm let obelhávala osmdesátiletou stařenku. Vylákala z ní přes 750 tisíc korun. tvrdila jí, že peníze ukládá na speciální konto, kde už jí nastřádala milióny. Babička podvodnici dávala důchod i peníze, které dostával její manžel za účast v odboji. Policisté na celou záležitost přišli náhodou. Prošetřovali vloupání do bytu babičky a při pátrání zjistili mnoho nesrovnalostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České bankovky a mince | Foto: Jan Rosenauer

Jak upřesnila ostravská policejní mluvčí Ilona Branžovská, podvodnice už je ve vazbě a hrozí ji až osmiletý pobyt za mřížemi. "Můžeme říci, že jsme se s podobným případem ještě nesetkali. Pokud jde o způsob spáchání, že využila bezmezné důvěry poškozené, ale také i výše způsobené škody. Podvodníci využívají své oběti většinou takzvaně jednorázově, že je kontaktují podvedou a už se s nimi nespojí."

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme