Žena odsouzená za vraždu svých dětí se odvolala proti doživotnímu trestu

Žena, která loni v Širokém dole na Svitavsku zavraždila své čtyři děti, se dnes odvolala proti doživotnímu trestu. Ten jí vyměřil krajský soud v Hradci Králové. Jeho rozhodnutí tak není pravomocné. Případem se bude zabývat Vrchní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romana Z. se po vynesení doživotního trestu za vraždu svých čtyř dětí zhroutila | Zdroj: ČTK

U soudu se obě strany pouze vyjádřily k už známému rozsudku. Státní zástupkyně Lenka Faltusová byla s výši trestu spokojená, doživotí totiž sama navrhovala. I tak si ale ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Obhájce obžalované Bohuslav Budínský se na místě odvolal. Poukazoval hlavně na znalecké posudky psychologů a psychiatrů: „Nejsem spokojen s výsledky znaleckého zkoumání, nejsou odůvodněny. Domnívám se, že nebylo všemu učiněno zadost.“

Soud vynesl rozsudek nad Romanou Z. 11. května. Po jeho vyhlášení ale žena zkolabovala, a strany se tak nemohly vyjádřit k případnému odvolání. Vyhlašování rozsudku proto pokračovalo dnes.

Obžalovaná sedmatřicetiletá žena před soudem tvrdila, že si na útok nevzpomíná. Podle soudu ale není o vině ženy žádných pochyb.

Zabití čtyř vlastních dětí kvůli problémům v osobním životě v takzvané rozšířené sebevraždě bylo podle verdiktu úmyslné a velmi brutální. Oběti před smrtí trpěly a neměly žádnou šanci na přežití.

Tragédie se stala v Širokém Dole na Svitavsku loni 2. září. V rodinném domě žena postupně zavraždila své čtyři děti ve věku od dvou měsíců do osmi let.

Tři zabila nožem, čtvrté udusila. Poté se pokusila spáchat sebevraždu. Zdravotníci a policisté, kteří na místo dorazili, ji však zachránili.

Ondřej Vaňura, ak, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme