Žena sražená lobbistou Janouškem vypovídala na policii asi čtyři hodiny

Policie dnes vyslechla 51letou ženu, kterou na konci března v opilosti srazil lobbista Roman Janoušek. Žena vypovídala zhruba čtyři hodiny, řekl její advokát Josef Lžičař. Podle něj výpověď působila věrohodně a zapadla do informací, které už kriminalisté o případu zjistili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie České republiky - ilustrační záběr | Foto: Vladan Dokoupil

Podnikatel Janoušek na Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do auta jedoucího před ním. Zastavil až zhruba po 50 metrech na křižovatce. Řidička z poškozeného vozu se ho pokoušela kontaktovat, Janoušek ji ale podle policistů srazil a ujel.

Při následné dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu. Žena utrpěla vážné poranění levé nohy, zlomeninu pěti žeber, otřes mozku a četné pohmožděniny. V nemocnici strávila téměř měsíc.

Roman Janoušek se hájí tím, že ženu, kterou autem porazil, vůbec neviděl. Policie ho viní z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až deset let ve vězení.

Vlivný podnikatel je údajně připraven zaplatit odškodné ve výši přesahující rámec právních předpisů, což by u soudu mohlo znamenat polehčující okolnost.

Kvůli pochybení pražských policistů v začátku vyšetřování řeší celou věc policisté z Hradce Králové. Další poznatky by měla přinést rekonstrukce přímo v terénu, termín jejího konání ale státní zástupkyně zatím neupřesnila.

Renáta Prátová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme