Ženu postřelenou v Uherském Brodě převezli k další léčbě do Prahy

Žena, kterou před dvěma týdny postřelil v uherskobrodské restauraci 63letý muž, byla převezena k další léčbě na oddělení neurochirurgie do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Na rozdíl od osmi dalších lidí střelbu přežila a podařilo se jí dostat z restaurace ven.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vinohradská nemocnice, budovy

Vinohradská nemocnice, budovy | Foto: Eva Odstrčilová

"Pacientka byla přeložena k další léčbě v úterý. Byla ve stabilizovaném stavu, plně schopna transportu do Prahy," uvedla Adéla Polehňová, pracovnice Uherskohradišťské nemocnice, ve které se zraněná podrobila operaci a léčila se tam.

Žena byla postřelena do hrudníku, na rozdíl od osmi dalších lidí ale střelbu přežila, podařilo se jí dostat z restaurace ven.

Hned v den útoku ji lékaři operovali, do následujícího dne ji udržovali v umělém spánku. Její stav byl následně vážný, ale stabilizovaný, postupně se lepšil.

Embargo stále platí

Tragédie v Uherském Brodě se stala 24. února. Třiašedesátiletý muž vešel do restaurace Družba a zastřelil osm lidí ve věku 27 až 66 let a poté i sebe.

K obětem, které byly minulý týden pohřbeny, neměl žádný bližší vztah. Několika lidem se podařilo z restaurace utéct. Muž střílel zbraněmi, které držel legálně.

Policie uvalila na případ embargo a další informace o vyšetřování poskytne na konci března.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme