Ženu vedla k únosu Gabrielky touha po dítěti

Únoskyně jedenáctidenní holčičky skončila v péči psychiatrů. Kočárek s malou Gabrielou si vyhlédla ve středu v centru Liberce, protože vlastní dítě koncem minulého roku potratila. Policie dopadla sedmatřicetiletou ženu o den později i s hledaným dítětem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šťastné shledání | Foto: Radek Petrášek

Jak potvrdila policejní mluvčí Vlasta Suchánková, žena je hospitalizovaná na psychiatrickém oddělení liberecké nemocnici a její zdravotní a psychický stav budou zkoumat odborní lékaři. Motivem jejího jednání byl zřejmě samovolný potrat, který žena prodělala koncem loňského roku.

Právě v době, kdy měla s narozeným dítětem přijít domů, si vyhlédla kočárek, který v nestřeženém okamžiku i s dítětem odcizila. Kočárek pak odložila v blízkosti obchodní akademie a odešla na parkoviště, kde na ní čekal nic netušící přítel, s nímž pak odjela domů do Chrastavy.

Po upozornění chrastavských obyvatel zatkli ženu ve čtvrtek ve 13:00 dva strážníci městské policie. Policejní komisař ji obvinil z únosu a může jít až na tři roky vězení. Děvčátko je v pořádku, dnes si jej vyzvedla matka z nemocnice.

Holčička zmizela, když si její matka ve středu krátce před 16:00 na náměstí Dr. Edvarda Beneše odskočila pro zmrzlinu. Z cukrárny vyšla po dvou minutách. Modrobílý kočárek s maličkou Gabrielou byl již pryč. Policie na základě popisu svědků vysledovala pohyb podezřelé, která mohla dítě odnést.

Pátrání po uneseném dítěti vedl zvláštní vyšetřovací tým a zapojily se do něj desítky policistů a městských strážníků v celém Libereckém kraji. Na tísňovou linku 158 telefonovaly policistům informace o únosu desítky lidí.

Zdenka Schovánková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme