Zieleniec možným leadrem čtyřkoalice

Bývalý ministr zahraničí Josef Zieleniec, který získal senátorské křeslo jako jediný kandidát už v prvním kole senátních voleb, dnes nepřímo připustil, že by přijal nabídku stanout v čele čtyřkoalice KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Já jsem připraven podstoupit všechno, co je potřebné, aby čtyřkoalice se prosadila, a myslím, že ale těch alternativ je mnohem víc,“ řekl Zieleniec v této souvislosti v České televizi. Zieleniec doufá, že čtyřkoalice „se zformuje, do politického subjektu, který bude tím vehiklem, s kterým je možné vyhrát“ volby do Poslanecké sněmovny.

Bývalý šéf české diplomacie se chce nicméně nejprve věnovat plnění svého volebního programu, k němuž se zavázal voličům v Praze 4. Svůj hlas mu tam v prvním kole dalo 52,11 procenta z nich.

Zieleniec je jedinou osobností mimo stranické struktury čtyřkoalice, o nichž se v poslední době hovoří jako o možném leaderovi tohoto uskupení. Nejčastěji se objevují jména předsedy Unie svobody Karla Kühnla a šéfa lidovců Jana Kasala, v úvahu podle některých odhadů připadají také bývalý ministr financí Ivan Pilip (Unie svobody), místopředseda lidovců Cyril Svoboda a bývalý ministr obrany Miloslav Výborný (KDU-ČSL).

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme