Zieleniec možným leadrem čtyřkoalice

Bývalý ministr zahraničí Josef Zieleniec, který získal senátorské křeslo jako jediný kandidát už v prvním kole senátních voleb, dnes nepřímo připustil, že by přijal nabídku stanout v čele čtyřkoalice KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Já jsem připraven podstoupit všechno, co je potřebné, aby čtyřkoalice se prosadila, a myslím, že ale těch alternativ je mnohem víc,“ řekl Zieleniec v této souvislosti v České televizi. Zieleniec doufá, že čtyřkoalice „se zformuje, do politického subjektu, který bude tím vehiklem, s kterým je možné vyhrát“ volby do Poslanecké sněmovny.

Bývalý šéf české diplomacie se chce nicméně nejprve věnovat plnění svého volebního programu, k němuž se zavázal voličům v Praze 4. Svůj hlas mu tam v prvním kole dalo 52,11 procenta z nich.

Zieleniec je jedinou osobností mimo stranické struktury čtyřkoalice, o nichž se v poslední době hovoří jako o možném leaderovi tohoto uskupení. Nejčastěji se objevují jména předsedy Unie svobody Karla Kühnla a šéfa lidovců Jana Kasala, v úvahu podle některých odhadů připadají také bývalý ministr financí Ivan Pilip (Unie svobody), místopředseda lidovců Cyril Svoboda a bývalý ministr obrany Miloslav Výborný (KDU-ČSL).

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme