Žije se sklerózou a pomáhá ostatním. Cena Olgy Havlové má novou laureátku

Laureátkou Ceny Olgy Havlové se stala Naděžda Nováková, předsedkyně ostravské společnosti Roska. Odborná porota ji vybrala z celkem šestadvaceti nominovaných. Cenu získala za dlouholetou pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. Ona sama s touto nemocí žije několik let.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laureátka Ceny Olgy Havlové pro rok 2017 Naděžda Nováková.

Laureátka Ceny Olgy Havlové pro rok 2017 Naděžda Nováková. | Zdroj: ČTK

Letos nově lidé vybírali laureáta v kategorii Cena veřejnosti, a to prostřednictvím internetu. Získal ji Michal Šimůnek, který trpí nemocí CMT. Kvůli ní je plně odkázaný na invalidní vozík. Přesto se snaží handicapovaným pomáhat.

"Považuju to za prestižní cenu mezi zdravotně postiženými lidmi. Je to vlastně ocenění práce, kterou dělám s kolektivem mých kamarádů a přátel pro zdravotně postižené v rámci naší společnosti," říká.

Akce má podle ředitelky Výboru dobré vůle Moniky Granja poukázat na handicapované lidi kolem nás. "Jejím smyslem je upozornit na život lidí se zdravotním postižením a zároveň ocenit výjimečné osobnosti, které navzdory svému zdravotnímu postižení pomáhají ostatním."

Cena Olgy Havlové vznikla v roce 1995. Vyhlásila ji manželka bývalého prezidenta Václava Havla.

Kristýna Křupková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme