Zima už o sobě dává vědět naplno

I dnes v noci a k ránu sněžilo - hlavně na horách a dále pak ve Středočeském kraji a v Praze. Na horách se už chystají přivítat první běžkaře - na sjezdové lyžování to ale zatím nevypadá. Dálnice, rychlostní komunikace, silnice první, druhé a třetí třídy byly dnes ráno mokré a sjízdné bez omezení. Totéž platí i o komunikacích ve velkých městech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh přilákal horské turisty | Foto: ČTK

Na horách se už chystají přivítat první běžkaře - na sjezdové lyžování to ale zatím nevypadá. Na šumavském Zadově například leží 10 centimetrů přírodního sněhu a druhou noc zasněžovali. Kdy čekají první sjezdaře, na to odpověděl šéf lyžařského areálu Zadov Luděk Sázka. "Podle předpovědi jsme optimisté, a pokud mrazivé počasí vydrží, rádi bychom přivítali první lyžaře příští víkend, ale říkám to zatím s velikým otazníkem."

I dnes v noci vyjížděli silničáři v Libereckém kraji odklízet sníh z vozovek. Na Jablonecku by podle vyjádření dispečera tamních silničářů měly být komunikace sjízdné. Podobná situace by podle silničářů měla být i v dalších výše položených oblastech libereckého kraje. Silnice prvních tříd jsou po chemickém posypu mokré se zbytky rozbředlého sněhu, řidiči by proto měli dbát zvýšené opatrnosti. V ústeckém kraji jsou podle silničářů všechny komunikace sjízdné.

S opatrností musejí dnes řídit motoristé pohybující se na vsetínských silnicích. Ve vyšších polohách tam na cestách leží vrstva rozbředlého sněhu, místy se pluhuje. V ostatních částech Zlínského kraje je situace lepší, pouze ve vyšších polohách Hostýnských vrchů na Kroměřížsku komplikuje dopravu slabá vrstva ujetého sněhu krytá posypem.

Na Vysočině mají sníh už třetí noc. Na celém území napadly 3 centimetry prachového sněhu. Hlavní tahy silničáři ošetřují chemicky, na vedlejších silnicích leží vrstva sněhu krytá posypem.

Silnice na jihu Čech jsou sjízdné ale ve vyšších polohách Prachaticka a okolo Lipenské nádrže na Českokrumlovsku vozovky namrzají.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme