Zimní počasí se sněhovými přeháňkami potrvá podle meteorologů ještě aspoň týden

Zima zřejmě ještě nekončí. Během dnešního odpoledne má začít na části území Česka sněžit. Na východě a severovýchodě do úterního rána napadne až 10 centimetrů sněhu. Ve zbytku České republiky to bude do pěti centimetrů. A meteorologové předpokládají, že zimní počasí se sněhovými nebo v nejnižších polohách smíšenými přeháňkami potrvá dál, minimálně do příštího úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh, sněžení | Zdroj: Reuters

„Zatím to vypadá, že konec března a začátek dubna bude spíš chladnější, než je obvyklé. S velkou pravděpodobností to bude takové mírné jarní počasí, nebude to nic teplého,“ uvedla meteoroložka Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Podle ní by se sněhové přeháňky mohly objevovat i v dalších dnech, i když už nemusí být tak vydatné, jako se čekají nyní.

„Odpolední teploty by stále měly být maximálně do šesti do sedmi stupňů, ale spíš budou na většině území i nižší,“ podotkla meteoroložka.

Návrat zimy není nic neobvyklého

Jarní počasí v minulých týdnech a výrazné ochlazení, které po něm následovalo, není podle meteorologů nic neobvyklého.

„Toto je normální vpád studeného vzduchu se sněžením do střední Evropy a ten se může odehrát nejen v březnu, ale i během dubna. Každý rok je to trochu jiné, někdy přijde jaro dříve, někdy později,“ poznamenala Odstrčilová.

Na spolehlivou předpověď, zda by už o Velikonocích mohly přeháňky pominout, si budou muset lidé ještě počkat.

„Zatím to vypadá, že Velikonoce budou spíš chladnější, ale to už hodně předbíhám, protože ta přesnější předpověď je do úterka, to je 26. března, a Velikonoce máme až ten další víkend, takže leccos se ještě může změnit,“ dodala Odstrčilová.

Jakub Šídlo, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme