Získat informace o volbách na webu ČSÚ už není problém

Kvůli očekávaným volebním výsledkům od včerejšího večera až do pátečního rána nefungovaly správně oficiální webové stránky Českého statistického úřadu (ČSÚ), takže nebylo možné získat informace o volbách. Od pátečního rána je však všechno v pořádku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český statistický úřad

Český statistický úřad | Foto: Tomáš Adamec

Na webu ČSÚ je napsáno: „V souvislosti s nadměrným zatížením webových prezentací Českého statistického úřadu během přípravy a zpracování volebních výsledků (15.10. od 8:00 hod.) může docházet ke výpadkům internetové prezentace Českého statistického úřadu, což nebude mít vliv na dostupnost on-line volebních výsledků.“

„Monitorovací systém webových stránek ČSÚ včera večer zaznamenal enormní zájem z některých adres o přebírání velkých objemů dat. Jedná se zřejmě o seznamy kandidátů a další údaje. Vzhledem k tomu, že se to nepodařilo do rána odstranit, nastaly komplikace s přístupem na naši hlavní webovou stránku,“ vysvětlil místopředseda ČSÚ Stanislav Drápal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místopředseda ČSÚ Stanislav Drápal o dostupnosti údajů o volbách v pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu.mp3

Dodal, že statistický úřad dnes ráno po osmé hodině nasadil druhou variantu.

„To znamená, že kdokoliv si otevře adresu hlavní webové stránky, tak se okamžitě dostane k takzvanému rozcestníku, který ho nasměruje buď přímo na volby.cz, na volbyhned.cz nebo na oficiální webovou stránku. Tím jsme snížili zatížení a od dopoledne kdo se chce dostat na informace o volbách, s tím nemá vůbec žádný problém,“ uvedl Stanislav Drápal.

Toto nastavení bude fungovat až do pondělí. První výsledky voleb by měly být podle místopředsedy ČSÚ známy v sobotu 16. října kolem půl třetí odpoledne.

Eva Presová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme