Zítra a v pátek přijdou bouřky a krupobití

Bouřky a přívalové deště zřejmě zítra a v pátek ukončí tropická vedra, která teď v zemi panují. Meteorologové varují, že bouře budou ojediněle doprovázeny krupobitím a silným nárazovým větrem. Přívalové srážky mohou výjimečně způsobit lokální záplavy. Deště zasáhnou zítra odpoledne a večer Čechy a Českomoravskou vrchovinu, během noci a pátku jihovýchodní polovinu Čech, Moravu a Slezsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blesky

Jak Radiožurnálu potvrdila Milena Ferebauerová, hlavní nápor dešťů čekají zítra během odpoledne. "Není vyloučeno, že ojedinělá bouřka se může vyskytnout již v dopoledních hodinách, ale ty silnější bouřky s výraznějšími jevy s kroupami, přívalovými lijáky a také nárazovým větrem očekáváme spíše až v těch poledních a odpoledních hodinách a zejména potom navečer."

Prudké bouřky, provázené lijáky a místy i krupobitím, postihly už v noci na dnešek některé části Německa. Přívalové deště zaplavily ulice a sklepy na mnoha místech spolkových zemí Bádensko - Württembersko, Severní Porýní - Vestfálsko a Šlesvicko - Holštýnsko. Místy padaly kroupy velikosti golfových míčků a v blízkosti Karlsruhe zapálil blesk jeden obytný dům. Na řadě míst zkomplikovaly dopravu vyvrácené stromy. Ve Stukenbrocku u Güterslohu se ocitlo pod vodou celé městské centrum, v Bochumi museli hasiči vyprošťovat řidiče z jejich zaplavených vozů.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme