Zítra opět akce Daruj krev s ČRo

Nejenom krev, ale také hračku či knížku k Vánocům dětem z dětských domovů mohou zítra darovat lidé, kteří přijdou do pražské budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě. Už potřiadvacáté se totiž bude konat akce Daruj krev s Českým rozhlasem, která je v době předvánoční obohacena o akci Daruj hračku pro osamělé děti. Informovat o tom bude posluchače Světlana Popovičová z Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Akce proběhne prakticky jako vždy v budově rozhlasu od 08:00 do 20:00. Darovat krev může každý, komu není méně než 18 a více než 65 let, samozřejmě nesmí mít prodělanou žloutenku nebo mononukleózu. Každého dárce prohlédne nejprve lékařka a pak teprve ho pustí k odběru,“ upřesnila a připomněla, že příležitost darovat krev budou mít v tento den také posluchači a příznivci rozhlasu v regionech - v Brně, Plzni, Ostravě a Olomouci.

„Nejdůležitější asi je, že se stále daří získávat nové dárce, přicházejí hodně studenti a přivádějí své kamarády, takže registr dárců se stále omlazuje. Oceňujeme ale také naše věrné dárce, kteří se k nám opakovaně vracejí, někteří s námi začínali. Když se jich ptáme, proč nejdou darovat krev třeba do transfúzní stanice, říkají, že je prostředí rozhlasu strašně zajímá,“ zdůraznila Světlana Popovičová.

Hračku pro děti z dětských domovů mohou lidé přinášet pod stromeček v hale rozhlasu na Vinohradské třídě do 15. prosince

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme