Zítra opět akce Daruj krev s ČRo

Nejenom krev, ale také hračku či knížku k Vánocům dětem z dětských domovů mohou zítra darovat lidé, kteří přijdou do pražské budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě. Už potřiadvacáté se totiž bude konat akce Daruj krev s Českým rozhlasem, která je v době předvánoční obohacena o akci Daruj hračku pro osamělé děti. Informovat o tom bude posluchače Světlana Popovičová z Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Akce proběhne prakticky jako vždy v budově rozhlasu od 08:00 do 20:00. Darovat krev může každý, komu není méně než 18 a více než 65 let, samozřejmě nesmí mít prodělanou žloutenku nebo mononukleózu. Každého dárce prohlédne nejprve lékařka a pak teprve ho pustí k odběru,“ upřesnila a připomněla, že příležitost darovat krev budou mít v tento den také posluchači a příznivci rozhlasu v regionech - v Brně, Plzni, Ostravě a Olomouci.

„Nejdůležitější asi je, že se stále daří získávat nové dárce, přicházejí hodně studenti a přivádějí své kamarády, takže registr dárců se stále omlazuje. Oceňujeme ale také naše věrné dárce, kteří se k nám opakovaně vracejí, někteří s námi začínali. Když se jich ptáme, proč nejdou darovat krev třeba do transfúzní stanice, říkají, že je prostředí rozhlasu strašně zajímá,“ zdůraznila Světlana Popovičová.

Hračku pro děti z dětských domovů mohou lidé přinášet pod stromeček v hale rozhlasu na Vinohradské třídě do 15. prosince

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme